29 Czerwiec 2020

Międzynarodowa Konferencja AIDS 2020

Międzynarodowa Konferencja AIDS, która cyklicznie odbywa się co dwa lata w różnych częściach świata, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się wirtualnie.
Datę konferencji wirtualnej pozostawiono bez zmian, odbędzie się ona zgodnie z planem, w dniach od 6 do 10 lipca 2020.
Motywem przewodni tegorocznej edycji jest: Resilience (wytrwałość).
 

23rd International AIDS Conference 2020 jest największą konferencją naukową dedykowaną wyłącznie tematyce HIV/AIDS oraz infekcjom powiązanym. Organizatorem tego wydarzenia, odbywającego się co dwa lata, jest International AIDS Society (IAS). 
Konferencja obejmuje całokształt problematyki medycznej i społecznej związanej z walką z epidemią HIV/AIDS zapraszając tysiące uczestników zaangażowanych w profilaktykę HIV/AIDS, leczenie i pracę dla społeczności osób żyjących z HIV i chorych na AIDS oraz osoby zakażone.
Niestety, w roku 2020, w dobie pandemii COVID-19 zebranie tak ogromnej rzeszy ludzi na ograniczonej przestrzeni stało się niemożliwe. Dlatego też, mając na względzie zdrowie uczestników Konferencji AIDS 2020, która w lecie miała się odbyć w San Francisco, IAS podjął decyzję o przeniesieniu tego wydarzenia do przestrzeni wirtualnej. 
W związku z powyższym każdego dnia w wielu strefach czasowych on-line będą publikowane prezentacje plenarne i sesje specjalistyczne. Nagrania sesji będą dostępne wyłącznie dla delegatów na platformie konferencyjnej.
 

Link do oficjalnej strony Konferencji znajduje się tu: https://www.aids2020.org/

 

Z niniejszym newsletterem przekazujemy Państwu również kolejny numer kwartalnika Kontra – biuletynu informacyjnego Krajowego Centrum ds. AIDS. W bieżącym numerze znajdą Państwo szereg informacji związanych z tematem  profilaktyki HIV/AIDS, w tym m.in.:

  • HIV w dobie epidemii COVID-19 – artykuł autorstwa Magdaleny Ruszkowskiej-Cieślak
  • Rozmowa na temat pandemii COVID-19 z aktywistami działającymi w obszarze z HIV/AIDS z Niemiec, Portugalii i Grecji
  • Dziecko a HIV: dostępność świadczeń opieki zdrowotnej, testy na HIV, leczenie– stan prawny na dzień 12 maja 2020 r.
     

Przypominamy, że wcześniejsze numery Kontry są dostępne na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS https://aids.gov.pl/kontra/kontra-2019/

Informujemy również, że istnieje możliwość zamawiania lub pobierania innych wydawnictw (broszur, ulotek, plakatów) nt. HIV/AIDS/STI – zarówno tych skierowanych do środowiska medycznego, jak i do ogółu społeczeństwa. W celu otrzymania bezpłatnych publikacji Krajowego Centrum ds. AIDS należy wypełnić wniosek ze strony https://aids.gov.pl/_publikacje/wersja_papierowa_i_elektroniczna/ i przesłać go pocztą, faxem lub e -mailem. Wydawnictwa są również dostępne na stronie do pobrania w wersji elektronicznej.


Życzymy Państwu przyjemnej lektury.
 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Mogą Państwo samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Państwa przeglądarce.