Autorzy: Andrzej Gładysz, Brygida Knysz
Zakażenia HIV i AIDS - poradnik dla lekarzy

Publikacja opisuje krajowe i światowe trendy dynamiki pandemii HIV. Przedstawia problem występujących współzakażeń szerzących się drogą kontaktów seksualnych i wzajemnego, patogenetycznego oddziaływania na przebieg i obraz chorób nakładających się na siebie, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu na poszczególne układy i narządy oraz ciążę.

Pobierz plikdownload
Autor: Anna Grzeszczuk
HIV/AIDS - Anna Grzeszczuk

Krótki przegląd praktycznych zagadnień z zakresu HIV / AIDS adresowany do lekarzy różnych specjalności.

Pobierz plikdownload
Autorzy: Jacek Gąsiorowski, Brygida Knysz, Łukasz Łapiński
Zakażenie HIV. Poradnictwo okołotestowe.

Kompendium dla lekarzy i osób pracujących w punktach konsultacyjno-diagnostycznych.

Pobierz plikdownload
Autorzy: Dorota Rogowska-Szadkowska, Jacek Gąsiorowski
HIV/AIDS dla lekarzy rodzinnych

Broszura „HIV/AIDS dla lekarzy rodzinnych” oferuje wiadomości o zakażeniu HIV, obrazie epidemii oraz praktyczne informacje o tym, jakie wyniki pacjenta oraz jakie jednostki chorobowe powinny zwrócić uwagę lekarza w kontekście rozpoczęcia diagnostyki zakażenia HIV.

Pobierz plikdownload
Autorzy: Dorota Rogowska-Szadkowska, Jacek Gąsiorowski
HIV/AIDS dla ginekologów

Broszura „HIV/AIDS dla ginekologów” oferuje wiadomości o zakażeniu HIV oraz praktyczne informacje o tym, kiedy i dlaczego należy zaproponować pacjentce test na HIV.

Pobierz plikdownload
Autorzy: Dorota Rogowska-Szadkowska, Jacek Gąsiorowski
HIV/AIDS dla pielęgniarek i położnych

Broszura „HIV/AIDS dla pielęgniarek i położnych oferuje niezbędne informacje o HIV i AIDS oraz bardziej szczegółowe informacje w kontekście ryzyka zawodowego zakażenia HIV w praktyce pielęgniarskiej i położniczej, krokach, które należy podjąć, jeśli doszło do ekspozycji na materiał zakaźny oraz kreśli rolę pielęgniarek i połoznych w zapobieganiu zakażniom HIV i zwalczaniu AIDS.

Pobierz plikdownload
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Mogą Państwo samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Państwa przeglądarce.