19 Grudzień 2019

XXVI Konferencja „Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie”

 

W dniach 25 – 26 listopada br. odbyła się XXVI Konferencja „Człowiek żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie”. Konferencja jest największym forum dyskusyjnym poświęconym zagadnieniom HIV i AIDS w naszym kraju pod kątem medyczno-społecznym. 

 

 

W tym roku w obradach wzięło udział około 400 osób. Były wśród nich zarówno osoby żyjące z HIV, jak również przedstawiciele środowisk medycznych, instytucji centralnych, terenowych, władz samorządowych i organizacji pozarządowych, przedstawiciele świata nauki, artyści, dziennikarze i wiele innych osób, zainteresowanych tą problematyką. 
Krajowe Centrum ds. AIDS patronowało sesji dla praktyków pt. „Jak sobie radzić”, w czasie której osoby związane na co dzień w różnym zakresie z poradnictwem i pomocą terapeutyczną dotyczącą HIV/AIDS i uzależnień dyskutowały o wyzwaniach stojących przed terapeutami i doradcami, znaczeniu superwizji w procesie pomocowym.
W czasie uroczystej sesji z okazji Światowego Dnia AIDS, zatytułowanej „…Podziel się dobrem”, tradycyjnie odbyła się ceremonia odznaczania „Czerwoną Kokardką” – symbolicznym wyróżnieniem osób i instytucji szczególnie zaangażowanych w przeciwdziałanie epidemii HIV/AIDS. 
 

 

Więcej informacji na temat Konferencji mogą Państwo znaleźć na fanpage Polskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej „Res Humanae” https://www.facebook.com/pg/FundacjaResHumanae/posts/

Z niniejszym newsletterem przekazujemy Państwu również kolejny numer kwartalnika Kontra – biuletynu informacyjnego Krajowego Centrum ds. AIDS. W bieżącym numerze znajdą Państwo szereg informacji związanych z tematem  profilaktyki HIV/AIDS, w tym m.in.:

  • Nowe kierunki w leczeniu zakażenia HIV  – artykuł autorstwa dr n. med. Bartosza Szeteli.
  • Testy na HIV oraz leczenie ARV u osób małoletnich, czyja zgoda jest potrzebna? – stan prawny na dzień 11 listopada 2019 r.
  • Wytyczne Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) dotyczące testowania w kierunku HIV oraz wirusowego zapalenia wątroby typu B i C, prowadzonego w krajach UE/EOG.

 
Przypominamy, że wcześniejsze numery Kontry są dostępne na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS https://aids.gov.pl/kontra/kontra-2019/

Informujemy również, że istnieje możliwość zamawiania lub pobierania innych wydawnictw (broszur, ulotek, plakatów) nt. HIV/AIDS/STI – zarówno tych skierowanych do środowiska medycznego, jak i do ogółu społeczeństwa. W celu otrzymania bezpłatnych publikacji Krajowego Centrum ds. AIDS należy wypełnić wniosek ze strony https://aids.gov.pl/_publikacje/wersja_papierowa_i_elektroniczna/ i przesłać go pocztą, faxem lub e -mailem. Wydawnictwa są również dostępne na stronie do pobrania w wersji elektronicznej.


Życzymy Państwu przyjemnej lektury.
 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Mogą Państwo samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Państwa przeglądarce.